İsrail’in resmi dili olan İbraniceye gösterilen ilgi yavaş yavaş ülkemizde artmaktadır. Ortadoğu, İsrail ve Filistin bölgelerinde çalışan akademisyenler ve akademisyen adayları tarafından gün geçtikçe daha çok tercih edilmektedir. Türkiye’de lisans düzeyinde sadece Erciyes Üniversitesinde İbranice eğitim verilmesi nedeniyle çok fazla sayıda İbranice eğitmen bulunmamaktadır.


Hasangulpinar.com bünyesinde A1 seviyesinde C1’e kadar tüm seviyelerde İbranice eğitimi verilmektedir. Başlangıç kursları haftada 4 saat olmak üzere 8 haftadan oluşmaktadır. Toplamda 32 saatlik eğitimin ardından öğrenciler giriş seviyesinde İbranice öğrenecektir. İlk 2 haftalık derslerde alfabe ve okuma üzerinde durduktan sonra dersler gramer, okuma anlama ve konuşma şeklinde ilerleyecektir.

İlk haftalar açıklamaya daha çok duyulan haftalar olduğu için öğrencilere kurs tarafından hazırlanan materyaller gönderilecek ve desteklenecektir. Ayrıca İsrail, Hayfa Üniversitesi Ulpan kurslarında İbranice öğrenen yabancılara okutulan ders kitaplarından faydalanılacak ve ana kaynak olarak kullanılacaktır. Ek olarak öğrencilerin seviyesine uygun başka pek çok kaynaktan faydalanılacaktır.

Quizlet web sitesinde/uygulamasında oluşturulan kelime sınıfına öğrenciler kaydedilecek ve derslerde işlenecek tüm kelimeleri dersten önce öğrenme imkânı yakalayacaktır. Böylece öğrenciler dersten önce ve dersten sonra haftanın kelimelerine çalışabilecek ve kalıcı öğrenme gerçekleştirebilecek. Quizlet çalışma dosyalarında yaklaşık olarak 1500 adet kelime verilmiştir. Bu kelimeler günlük hayatta en çok kullanılan kelimelerdir ve bunların hepsini öğrenen bir öğrencinin İbranice konuş(a)mamak için hiçbir nedeni bulunmamaktadır. Bunun gerçekleşmesi için öğrencilerden tek beklenen düzenli olarak derslere katılım ve düzenli çalışmadır. Bir gün 4 saat çalışıp 3 gün hiç çalışmamak yerine günde yarım saat veya 1 saat çalışıp düzenli şekilde ilerleyerek kolayca dil öğrenebilirsiniz.

Online İbranice A1 kursunu tamamlayan öğrenciler;

  • Kendini ve ailesini tanıtma, 
  • Sevdiği ve yapabildiği şeyleri ifade etme, 
  • Sahip olduklarını anlatma, 
  • Canlılar, elbise, hava durumu konularına hâkim olma, 
  • Sebze-meyve, ulaşım gibi konulara hâkim olma, 
  • Sayılara ve saati söyleme ifadelerine hakimiyet, 
  • Giriş seviyesindeki metinleri okuma ve anlama.

Öğrenciler kurs sonunda sadece basit seviyedeki metinleri değil İbranice öğrenen öğrenciler için hazırlanmış gazeteleri de okuyabilecek ve anlayabilecektir. Ancak dil öğrenmenin her öğrencinin şahsi yolculuğu olduğu unutulmamalıdır.

Detaylı bilgi için iletişime geçiniz. 

0(553) 009 18 03

bilgi@hasangulpinar.com